wbijam.pl

Archiwum wiadomości anime i powieści light novel Log Horizon

[anime] Log Horizon III 06: „Nieśmiertelny w ulotnej utopii”.

Już w najbliższą środę, 17 lutego o godzinie 19:25 (11:25 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 06. odcinek trzeciej serii anime Log Horizon zatytułowany „Nieśmiertelny w ulotnej utopii”. „Okazuje się, że milord Crusty, który nagle zniknął tamtego dnia, przebywa na kontynencie Eured, bardzo daleko od Yamato! Oswaja wilki, bawi się z duchami, spotyka piękne kobiety i tworzy pyszne przekąski! Nagle pojawia się Kanami i dochodzi do brutalnej, zaciekłej bitwy ze starożytnym bohaterem! Gdy sytuacja przekracza punkt krytyczny, zmieniają się reguły!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 10.02.2021

[anime] Log Horizon III 05: „Wszystek błogosławieństw”.

Już w najbliższą środę, 10 lutego o godzinie 19:25 (11:25 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 05. odcinek trzeciej serii anime Log Horizon zatytułowany „Wszystek błogosławieństw”. „Eins mówi o nadziei. Twierdzi, że LTZ-ci oraz poszukiwacze mogą sobie nawzajem pomagać. Lenessia z kolei odnosi się do błogosławieństw. Mówi, że Akiba nie należy już tylko do poszukiwaczy przygód, i LTZ-ci mogę również trzymać kciuki za innych. Błogosławić i modlić się razem. Gdy sytuacja przekracza punkt krytyczny, zmieniają się reguły!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 03.02.2021

[anime] Log Horizon III 04: „Wybory powszechne w Akibie”.

Już w najbliższą środę, 3 lutego o godzinie 19:25 (11:25 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 04. odcinek trzeciej serii anime Log Horizon zatytułowany „Wybory powszechne w Akibie”. „Nowa Rada Okrągłego Stołu Shiroe i Lenessi czy Rząd Akiby Einsa i wspierającego go rodu Saiguu? W mieście poszukiwaczy przygód zostają zorganizowane wybory, w których mieszkańcy sami zadecydują o swojej przyszłości! Gdy sytuacja przekracza punkt krytyczny, zmieniają się reguły!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 27.01.2021

[anime] Log Horizon III 03: „Pęknięcie Okrągłego Stołu”.

Już w najbliższą środę, 27 stycznia o godzinie 19:25 (11:25 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 03. odcinek trzeciej serii anime Log Horizon zatytułowany „Pęknięcie Okrągłego Stołu”. „Eins umawia się na spotkanie z Shiroe. Na miejscu na Nikczemnego Okularnika czeka głowa rodu Saiguu, Utena Itsukinomiya Touri. W międzyczasie Lenessii, która nie jest w stanie sprzeciwić się losowi, Takayama wręcza wiadomość od Krusty'ego. Gdy sytuacja przekracza punkt krytyczny, zmieniają się reguły!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 20.01.2021

[anime] Log Horizon III 02: „Książę Akiby”.

Już w najbliższą środę, 20 stycznia o godzinie 19:25 (11:25 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 02. odcinek trzeciej serii anime Log Horizon zatytułowany „Książę Akiby”. „Posłaniec stojącej na szczycie LTZ-ów serwera Yamato rodziny Saiguu składa wizytę Lenessii. Bez względu na to, czy dziewczyna jest gotowa czy nie, przygotowania do ślubu idą pełną parą. W tym samym czasie Eins, który otrzymał tytuł książęcy, deklaruje zamiar rozstania się z Shiroe i pozostałymi. Okrągły Stół w końcu zaczyna się rozpadać! Gdy sytuacja przekracza punkt krytyczny, zmieniają się reguły!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 13.01.2021

[anime] Log Horizon III 01: „Zamążpójście Lenessii”.

Już w najbliższą środę, 13 stycznia o godzinie 19:25 (11:25 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany 01. odcinek trzeciej serii anime Log Horizon zatytułowany „Zamążpójście Lenessii”. „Minął rok, od kiedy Shiroe i jego przyjaciele w wyniku Apokalipsy zostali uwięzieni w Akibie. Utworzenie Okrągłego Stołu przyniosło mieszkańcom miasta porządek i dobrobyt. Jednak zrywanie politycznych sojuszy oraz nieustanne zagrożenie ze strony Geniuszy grozi destabilizacją wszystkiego, o co walczyli i co zbudowali. Czy dadzą radę przywrócić wiarę, czy też zniszczenie jest nieuniknione?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w środę wieczorem. Zapraszam! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowałem galerię oraz zapowiedź nadchodzącego odcinka, które można znaleźć tutaj.

Dodano: 08.01.2021

[anime] Ilustracja promująca.

Pojawił się kolejny plakat promujący trzecią serię, zamieszczam go poniżej. Zapraszam do komentowania.

Dodano: 13.11.2020

[anime] Znany wykonawca openingu!

Upubliczniono nazwę zespołu, który wykona utwór wprowadzający do odcinków trzeciej serii Log Horizon. Tym razem nie będzie to popularne „Database”, a piosenka „Different” zespołu BAND-MAID. Miejmy nadzieję, że propozycja tej kapeli rockowej dorówna legendarnemu już utworowi zespołu Man With a Mission. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 03.11.2020

[anime] Premiera trzeciej serii 13 stycznia!

Poznaliśmy dokładną datę premiery kolejnego sezonu przygód Shiroe i Akatsuki - trzecia seria zadebiutuje w państwowej telewizji NHK 13 tycznia 2021 roku o godzinie 19:25 (11:25 czasu polskiego). Pojawił się również trailer, który jest dostępny tutaj. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 23.09.2020

[anime] Trzecia seria przesunięta na styczeń.

W związku z opóźnieniami produkcyjnymi wynikającymi z wprowadzonego w Japonii stanu wyjątkowego (w następstwie zagrożenia epidemiologicznego) trzecia seria przygód Shiroe i Akatsuki została przesunięta na styczeń 2021 roku. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 15.06.2020

[anime] Potwierdzono długość trzeciej serii!

Zgodnie z oficjalnymi informacjami trzecia seria Log Horizon potrwa jeden sezon, czyli 12-13 odcinków. Miejmy nadzieję, że później anime będzie kontynuowane i za jakiś czas powstaną kolejne serie. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 02.04.2020

[anime] Trzecia seria Log Horizon już w październiku!

Oficjalna strona japońskiej telewizji państwowej NHK ogłosiła, że megapopularny, ukochany przez wielu fanów anime na całym świecie isekai Log Horizon wróci już w październiku wraz z trzecią seria zatytułowaną jakże wymownie „Upadek Okrągłego Stołu”! Po pięciu latach od poprzedniej serii udział w tworzeniu anime weźmie również cała obsada z reżyserem Shinjim Ishihirą na czele. Animację, podobnie jak to było w sequelu, stworzy Studio Deen. Zapraszam do komentowania!

Dodano: 22.01.2020

[anime] Przyszłość Log Horizon.

Odnośnie kolejnych serii - jako że autor Log Horizon, Mamare Touno, zapowiedział 15 tomów powieści, a w jednej serii ekranizowanych jest około pięć książek, prawdopodobnie powstanie jeszcze jedna, dwudziestopięcioodcinkowa seria. Niestety przyjdzie nam na nią trochę poczekać (nawet kilka lat), ponieważ studio wykorzystało już cały dostępny materiał, a kolejne tomy wydawane są co kilka miesięcy. Oczywiście gdy tylko będzie coś wiadomo, natychmiast zamieszczę na stronie stosowną informację.Na koniec podziękowania dla wszystkich, którzy co tydzień w taki licznym gronie wracali na stronę i dzięki którym mogliśmy cieszyć się wspólnym śledzeniem losów naszych ulubionych bohaterów. Cieszę się, że mogłem dla Was tłumaczyć tę serię. Mam nadzieję, że wkrótce spotkamy się ponownie. Bywajcie.

Dodano: 21.03.2015

[anime] Ostatni odcinek drugiej serii Log Horizon.

Już w najbliższą sobotę, 28 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany ostatni odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Pionierzy". „Rozpoczął się kontratak. Połyskujące okulary i bystre umysły. Godni zaufania przyjaciele. Nie zamierzali wybierać. Chcieli ochronić wszystko. Taka była ich odpowiedź. Na końcu bitwy dotarli do miejsca, w którym Shiroe podjął się nowego questa. Dla obu światów, które tak bardzo kochał! Przekroczmy horyzont!”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 21.03.2015

[anime] Log Horizon II 24 "Sen wiecznej ćmy".

Już w najbliższą sobotę, 21 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany przedostatni odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Sen wiecznej ćmy". „Ludzie zapadali w sen, z którego nie dało się ich wybudzić. Nocą księżyc spowijał czarny cień. Shibuya stała się wypełnioną po brzegi potworami strefą rajdową. Czy ktoś próbował przeszkodzić poszukiwaczom przygód w powrocie do domu? Shiroe rozpoczął bitwę, jednak jego sercem targała niepewność. Biegną ze mną moi przyjaciele”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji, w związku z przesunięciem odcinka o kilka godzin z powodu meczu baseballowego, należy spodziewać się w nocy z soboty na niedzielę. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 14.03.2015

[anime] Nadchodzi mobilna gra RPG Log Horizon!

Japoński wydawca gier GREE zapowiedział, że już tej zimy światło dzienne ujrzy Log Horizon ~Aratanaru Bouken no Diichi~, mobilna gra RPG oparta na anime i powieści light novel Log Horizon! Tytuł ten zostanie wydany na urządzenia mobilne z systemami Android oraz iOS i będzie pozycją opartą na systemie F2P - czyli gra będzie darmowa, ale za pieniądze będzie można dokupić różne nieobowiązkowe ulepszenia i dodatki.W grze znajdziemy nie tylko wszystkie główne postaci z naszego ulubionego anime, ale również bohaterów stworzonych specjalnie na potrzeby gry i zupełnie nowe wątki fabularne! Rozgrywka będzie polegać głównie na walce, ale nie zabraknie też elementów społecznościowych. Prawdopodobnie będzie można grać razem z przyjaciółmi. W tej chwili jeszcze nie wiadomo, czy gra zostanie wydana na zachodni rynek, w tym także w Polsce. Gdy tylko pojawi się więcej szczegółów, poinformuję Was o nich w newsach.Dodano: 08.03.2015

[anime] Log Horizon II 23 "Isaac i Iserus".

Już w najbliższą sobotę, 14 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty trzeci odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Isaac i Iserus". „Urodziny młodszego brata Lenessii, księcia Iserusa, miały być idealną okazją do przedstawienia światu przyszłego władcy Maihamy. Jednak nawet podczas tego święta dało się wyczuć dziwne napięcie wywołane zbliżającą się wojną. Gdy tchórzliwy cień zaczaił się na życie młodego panicza z rodziny królewskiej Cowenów, ruszyło na niego z rykiem czarne ostrze wściekłości. Biegną ze mną moi przyjaciele”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 07.03.2015

[anime] Log Horizon II 22 "Obcy".

Już w najbliższą sobotę, 7 marca 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty drugi odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Obcy". „Do Akiby wśliznęły się tajemnicze, nieznane potwory - geniusze. Wszyscy zadawali sobie pytanie, czym są te istoty. Kluczem do rozwiązania tej zagadki był list, który Shiroe otrzymał od nowo poznanej towarzyszki dzieciaków z Log Horizon, Roe2. Świat Elder Tale okazał się wciąż skrywać tajemnice, o których nie miał pojęcia nawet legendarny strateg Debauchery Tea Party. Pojawiła się kolejna obok PP i LTZ'ów siła. Biegną ze mną moi przyjaciele”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 28.02.2015

[anime] Log Horizon II 21 "Trzepot skrzydeł skowronków".

Już w najbliższą sobotę, 28 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty pierwszy odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Trzepot skrzydeł skowronków". „Podróż dobiegła końca. Czy byli w stanie cokolwiek zdziałać? Czy zdołali kogokolwiek ocalić? Minori i jej przyjaciół nie opuszczało przygnębienie. Roe2 powierzyła im list do Shiroe. W międzyczasie do Akiby zaczęło zbliżać się nowe niebezpieczeństwo. Biegną ze mną moi przyjaciele!”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 21.02.2015

[anime] Log Horizon II 20 "Urodzinowa piosenka".

Już w najbliższą sobotę, 21 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwudziesty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Urodzinowa piosenka". „Na drodze Nyanty stanął Londark, który również został zmuszony do działania przez szalone umysły tego świata. Dlaczego tutaj jesteśmy? Nyanta nie nie potrafił odpowiedzieć. Tohya, Isuzu oraz pozostałe dzieciaki walczyli z całych sił w poszukiwaniu odpowiedzi. Biegną ze mną moi przyjaciele!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 14.02.2015

[anime] Log Horizon II 19 "Szkarłatna noc".

Już w najbliższą sobotę, 14 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiętnasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Szkarłatna noc". „Odysejscy Rycerze ruszyli do ataku na zbliżające się do miasta wiwerny. Jednak ich celem wcale nie była ochrona miasta, a śmierć w straszliwym boju. Gdy większość drużyny nie mogła się ruszyć z przerażenia, Isuzu wraz z Rudym ruszyli, by rzucić wyzwanie samemu Bogu! Biegną ze mną moi przyjaciele!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 07.02.2015

[anime] Log Horizon II 18 "Gdy publiczność szaleje".

Już w najbliższą sobotę, 7 lutego 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany osiemnasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Gdy publiczność szaleje". „Tohya, Minori i reszta paczki zatrzymują się w miasteczku Sapphire, gdzie Isuzu gra koncert, który robi na lokalnych LTZ'ach duże wrażenie. Zmęczonej, lecz szczęśliwej dziewczynie Rudy zdradza sekret świata Elder Tale oraz marzenie jego rdzennych mieszkańców. Biegną ze mną moi przyjaciele!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 31.01.2015

[anime] Log Horizon II 17 "Odysejscy Rycerze".

Już w najbliższą sobotę, 31 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siedemnasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Odysejscy Rycerze". „Na ich drodze stanęła Roe2, tajemnicza dziewczyna uwielbiająca być nazywana siostrzyczką. Tohya i pozostali, nie zważając na siany przez nią zamęt, kontynuowali swoją podróż. Niedługo potem natknęli się na grupę poszukiwaczy przygód walczących w obronie LTZ'ów. Biegną ze mną moi przyjaciele!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 24.01.2015

[anime] Log Horizon II 16 "Nieco-dzienny wampir".

Już w najbliższą sobotę, 24 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szesnasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Nieco-dzienny wampir". „Minori i reszta dzieciaków cieszyli się podróżą. Czy to zabawne, czy też trudne chwile, wszystko w tym nowym świecie było dla nich ekscytujące. Jednak stopniowo ogarniał ich niepokój. Na ich drodze stanęła tajemnicza osoba. Kolejny okularnik! Czy wciąż biegną ze mną moi przyjaciele?”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 17.01.2015

[anime] Log Horizon II 15 "W drogę!".

Już za tydzień w sobotę, 17 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piętnasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "W drogę!". „Toyha, Minori oraz pozostali początkujący poszukiwacze przygód z Akiby ruszają na wyprawę, której celem jest wypełnienie questa zapewniającego składniki niezbędne do stworzenia magic baga. Czy nasi bohaterowie zdają ten trudny sprawdzian?” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 10.01.2015

[anime] Log Horizon II 14 "Ruszaj na wschód, Kanami!".

Już za dwa tygodnie w sobotę, 10 stycznia 2015 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czternasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Ruszaj na wschód, Kanami!". „Po Apokalipsie cały świat ogarnia chaos. Na serwerze chińskim przywódczyni nieistniejącej już legendarnej drużyny Debauchery Tea Party - Kanami - wraz z przyjaciółmi tworzy grupę, której celem jest bronienie innych graczy. Gdy pewnego dnia pojawia się przed nią stary przyjaciel, postanawia wyruszyć na wschód w stronę serwera Yamato...” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 27.12.2014

[anime] Log Horizon II 13 "14.02. Słodka pułapka".

Już w najbliższą sobotę, 27 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzynasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "14.02. Słodka pułapka". „Do świata Elder Tale zawitały Walentynki - dla jednych powód do poirytowania, dla innych długo oczekiwana okazja do wyznania swoich uczuć. Czy Nikczemny Okularnik usłyszy, co gra w sercu Akatsuki? Jak na relacje Naotsugu z Marielle podziała pojawienie się Tetry? Czy Serara oswoi w końcu swojego kotka? Powstańmy raz jeszcze!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 20.12.2014

[anime] Log Horizon II 12 "Złoto Kunie".

Już w najbliższą sobotę, 20 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dwunasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Złoto Kunie". „Shiroe dotarł na najgłębszy poziom Abyssal Shaftu, gdzie płynęła zaopatrująca w złoto cały Archipelag Yamato rzeka. Czekał tam na niego finałowy boss, Uru z Dziewiątego Ogrodu, a także Kinjou z klanu Kunie. Pragnienia i prawdziwe cele Shiroe w końcu zostały wyjawione! Powstańmy raz jeszcze”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 13.12.2014

[anime] Log Horizon II 11 "Retry".

Już w najbliższą sobotę, 13 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany jedenasty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Retry". „Rozbrzmiewało odliczanie. Trzech bossów już czekało. Przygotowania zostały zakończone. Wzięli w dłonie broń, spojrzeli na mapy i przypomnieli sobie plan bitwy. Mieli zaledwie piętnaście procent szans na zwycięstwo, jednak przy ich boku stali przyjaciele, tak jak oni gotowi próbować do skutku. Powstańmy raz jeszcze”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 06.12.2014

[anime] Log Horizon II 10 "Guild master".

Już w najbliższą sobotę, 6 grudnia 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziesiąty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Guild master". „Ujawnione uczucia. Czy jest jeszcze coś, co mogę zrobić? Nie. Bez względu na to, co mówią i myślą inni, nie przestanę przeć przed siebie. To moja decyzja. Bez drogi powrotnej. Będę wstawał, aż nie zatknę tutaj swojej flagi! Powstańmy raz jeszcze”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 29.11.2014

[anime] Log Horizon II 09 "Zmieniając pole bitwy".

Już w najbliższą sobotę, 29 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany dziewiąty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Zmieniając pole bitwy". „W Wigilię Bożego Narodzenia Shiroe oraz jego towarzysze polegli na polu walki. Zasady uległy zmianie. Ten świat nie jest już grą. Ich czas dobiegł końca. Zostali odrzuceni. Shiroe utracił swoje ciało i błąkał się po mieście wspomnień. Na rozświetlonej blaskiem księżyca plaży spotkał Akatsuki. Powstańmy raz jeszcze”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 22.11.2014

[anime] Log Horizon II 08 "Rajd w Akibie".

Już w najbliższą sobotę, 22 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany ósmy odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Rajd w Akibie". „W końcu rozpoczął się rajd. Katana mordercy lśniła w zamieci niczym klejnot. Akatsuki walczyła, mając w sercu swoje przyjaciółki z Rezydencji Srebrzystego Klonu, jednak gdy jej miecz został zniszczony, los małej poszukiwaczki przygód został praktycznie przesądzony. Gdy miastem zawładnęła rozpacz, pojawiła się dwudziesta siódma towarzyszka. Skill rangi nauki Akatsuki był bliski uwolnienia. Powstańmy raz jeszcze!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 15.11.2014

[anime] Log Horizon II 07 "Dziewczęta z Rezydencji Srebrzystego Klonu".

Już w najbliższą sobotę, 15 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany siódmy odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Dziewczęta z Rezydencji Srebrzystego Klonu". By pod nieobecność swojego pana pokonać grasującego w Akibie mordercę, Akatsuki przystąpiła do nauki umiejętności rangi nauki. Czy jej się to uda? Jaką tajemnicę skrywa miecz tajemniczego samuraja, Sentou Byakumaru? Czym spowodowane są wielkie zmiany zachodzące w świecie Elder Tale? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 08.11.2014

[anime] Log Horizon II 06 "Zabłąkane Dziecię Świtu".

Już w najbliższą sobotę, 8 listopada 2014 roku, o godzinie 10:30 (2:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany szósty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Zabłąkane Dziecię Świtu". „Akatsuki błąkała się po iluzorycznym mieście. Co zobaczyła - żal, a może starą ranę w sercu? Zagubiona i pełna niepewności uciekła na rozświetloną światłem księżyca plażę. Tam spotkała znajome ciepło, Shiroe. Co odkryją w swoich sercach podczas tego niespodziewanego spotkania w świecie zmarłych? Powstańmy raz jeszcze”. Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 01.11.2014

[anime] Log Horizon II 05 "Wigilia Bożego Narodzenia".

Już w najbliższą sobotę, 1 listopada 2014 roku, o godzinie 17:30 (9:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany piąty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Wigilia Bożego Narodzenia". „Gdy droga przyjaciółka Soujirou została zraniona, dumnego samuraja ogarnęła wściekłość. Lenessia została zmuszona do podjęcia ważnej decyzji. Akatsuki krążyła po mieście, pogrążona w myślach. W otulonym śniegiem mieście rozpoczęła się walka z mordercą. Jaki sekret rangi nauki poznała Akatsuki? Powstańmy raz jeszcze!” Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 25.10.2014

[anime] Log Horizon II 04 "Złamane skrzydło".

Już w najbliższą sobotę, 25 października 2014 roku, o godzinie 17:30 (10:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany czwarty odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Złamane skrzydło". „Chcę stać się silniejsza”. Sercem pozostawionej przez Shiroe w Akibie Akatsuki targała niepewność. Dlaczego jej pan ją zostawił? Dlaczego jest tak słaba? Lenessia również się poddała. Uważała, że PP i LTZ'ci nie są w stanie się zrozumieć. Powstańmy raz jeszcze! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 18.10.2014

[anime] Log Horizon II 03 "Na skraju otchłani".

Już w najbliższą sobotę, 18 października 2014 roku, o godzinie 17:30 (10:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany trzeci odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Na skraju otchłani". Czy grupa rajdowa dowodzona przez Williama zdoła przejść full raid w Otchłani Palm? Czy szpiedzy z Minami wykonają swój ruch? Jaką decyzję podejmie Akatsuki? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 11.10.2014

[anime] Log Horizon II 02 "Mithrilowe Oczy i banita".

Już w najbliższą sobotę, 11 października 2014 roku, o godzinie 17:30 (10:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany drugi odcinek kontynuacji Log Horizon zatytułowany "Mithrilowe Oczy i banita". Czy Shiroe zdoła nakłonić Williama do wzięcia udziału w rajdzie w najgłębszych czeluściach Otchłani Palm? Co spotka Nikczemnego Okularnika po powrocie do Susukino? Czy zastanie tam tak samo ponurą atmosferę jak ostatnio? A może miastu udało wyrwać się z rąk tyrana Demikasa? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka, którą można zobaczyć tutaj.

Dodano: 04.10.2014

[anime] Log Horizon II 01 "Shiroe w kraju na dalekiej północy".

Już w najbliższą sobotę, 4 października 2014 roku, o godzinie 17:30 (10:30 czasu polskiego) w japońskiej telewizji zostanie nadany pierwszy odcinek drugiej serii Log Horizon zatytułowany "Shiroe w kraju na dalekiej północy". Czy główny bohater zdecyduje się udać do rządzonego przez charyzmatyczną Nurehę Minami? A może obierze zupełnie inny kierunek i skieruje się do nękanego przez Brigandię Susukino? Czy jego przyjaciele, Naotsugu oraz Akatsuki, będę mu towarzyszyć? Odpowiedzi na te pytania już w najbliższym odcinku! Tłumaczeniem standardowo zajmie się Oozora z naszej grupy fansubberskiej Twoja Mała Japonia - polskiej wersji należy spodziewać się w sobotę wieczorem. Zapraszamy! A dla wszystkich niecierpliwych przygotowaliśmy galerię z nadchodzącego odcinka oraz krótki zwiastun, które można zobaczyć tutaj.

Dodano: 01.10.2014

Próbka endingu oraz nowa wersja pierwszej serii!

Na stronie pojawiła się próbka endingu z drugiej serii Log Horizon - znajdziecie ją tutaj: "Wonderful Wonder World*" by Yun*chi (poniżej zdjęcie artystki). Skończyłem również ponowną edycję tłumaczenia pierwszej serii, podczas której między innymi: ujednoliciłem nazewnictwo, dodałem pełne tłumaczenie openingu, a także zmieniłem ustawienia czcionki. Odcinki w nowej wersji można obejrzeć w odpowiednim dziale. Oczywiście pliki można również pobrać na dysk (patrz "Hardsuby" w menu).

Dodano: 01.10.2014

Drugi zwiastun, galeria oraz nowy opening do obejrzenia!

Do premiery kontynuacji Log Horizon pozostał już niecały tydzień, więc pojawia się coraz więcej materiałów promocyjnych. Zapraszam do oglądania galerii, drugiego openingu (pełna wersja na 7 dni przed premierą!), a także ponad trzyminutowego zwiastuna (gdy przedstawiana jest Akatsuki, w tle słychać drugi ending). Dodatkowo na stronie pojawiła się mapa Archipelagu Yamato, na terenie którego toczy się akcja LH (można ją zobaczyć w dziale "Artykuły").

Projekty postaci trójki głównych bohaterów.

Dodano: 28.09.2014

Nowe studio, stary opening i pierwszy zwiastun!

Stało się to, na co liczyli chyba wszyscy fani Log Horizon - w drugiej serii jako utwór otwierający anime ponownie usłyszymy popularną piosenkę "database" zespołu Man with a Mission z wokalem Takumy z 10-Feet! Nieco inaczej wygląda sprawa z endingiem, który co prawda ponownie zostanie zaśpiewany przez uroczą Yun*chi, jednakże będzie to nowa piosenka zatytułowana "Wonderful Wonder World*" (wspaniały i ciekawy świat). Miejmy nadzieję, że kolejne dzieło tej artystki będzie tak samo dobre jak "Your song*".
Nie milkną również echa decyzji telewizji NHK o zmianie studia, które zajmie się produkcją drugiej serii przygód Shiroe i jego filigranowej towarzyszki. Od teraz za animację odpowiedzialna będzie firma DEEN (w pierwszej serii Satelight), która ma na swoim koncie sporo hitów, między innymi Fate/Stay Night.


Wprowadzenie do fabuły drugiej serii: „Doświadczony maniak gier Shiroe wraz z setkami tysięcy innych graczy zostaje uwięziony w świecie największej i najpopularniejszej gry MMORPG Elder Tale, gdzie spotyka dawnych towarzyszy wirtualnych przygód - Akatsuki oraz Naotsugu. Niestety miasto, do którego trafiają, szybko ogarnia chaos, którego następnie pozbywają się poprzez utworzenie samorządnej organizacji Sojuszu Okrągłego Stołu, w skład której wchodzą nie tylko guild masterzy największych gildii, ale również przedstawiciele drobnych grup zrzeszających graczy oraz ludzi grających solo. Następnie LTZ'ci, posiadający uczucia, inteligentni autochtoniczni mieszkańcy świata gry, zaskarbiają sobie zaufanie Shiroe, tocząc wojnę obronną z goblinami na Półwyspie Zantleaf, w wyniku czego księżniczka jednej z najznamienitszych szlacheckich rodzin Ludzi Tej Ziemi, Cowenów, przenosi się do Akiby.
Zbliża się zima. Poszukiwacze przygód zaczynają zastanawiać się, co będą dalej robić i jakie są ich cele w tym nowym świecie. Pozostać w Akibie czy udać się do miasta na zachodzie? A może wybrać się do kraju na dalekiej północy? Opinie na ten temat zaczynają być podzielone. Jakie przygody czekają członków drużyny Shiroe w drugiej serii Log Horizon?”

Od lewej: Lize, Tetra i Kinjou.

Dodano: 22.09.2014

25 odcinków drugiej serii Log Horizon!

Dzisiaj producent anime ogłosił, że w skład kontynuacji przygód Nikczemnego Okularnika i uroczej Akatsuki wejdzie, podobnie jak w pierwszej serii, 25 odcinków. Przypominam, że premiera już 4 października.

Dodano: 16.09.2014

[anime] Druga seria coraz bliżej.

Doszekaliśmy się - w poniedziałek producent anime podał dokładną datę premiery drugiej serii Log Horizon! Pierwszy odcinek kontynuacji przygód Shiroe i Akatsuki trafi na ekrany telewizorów już 4 października 2014 roku o godzinie 17:30 czasu japońskiego (10:30 czasu polskiego). Wiadomo już także, że ending, ponownie jak w pierwszej serii, wykona urocza Yun*chi!Aktorzy głosowi wcielający się w głównych bohaterów pozostaną bez zmian, dojdzie natomiast kilka zupełnie nowych postaci, a wraz z nimi nowi seiyuu!

Lize (Rie Murakawa)


Tetra (Yukiyo Fujii)


Kinjou (Tsubasa Yonaga)


Dodano: 19.08.2014

[anime] W oczekiwaniu na drugą serię.

Do rozpoczęcia drugiej serii pozostały już tylko około cztery miesiące (premiera na początku października). W oczekiwaniu na kontynuację Log Horizon zapraszam do przeczytania wywiadu z Mamare Touno, czyli twórcą świata LH, którego mistrz udzielił tuż po zakończeniu pierwszej serii (wcześniejsze pytania, które są dostępne tutaj, były zadawane w czasie trwania jedynki). Artykuł jest dostępny tutaj: "Wywiad z Mamare-sensei po zakończeniu pierwszej serii".

Dodano: 21.05.2014

[anime] Druga seria potwierdzona!

Na końcu odcinka 25 potwierdzono prace nad drugą serią Log Horizon! Premiera już tej jesieni! Wkrótce więcej informacji.

Dodano: 17.03.2014

[anime] Zakończenie serii i przyszłość.

22 marca, wraz z odcinkiem 25, zostanie zakończona pierwsza seria Log Horizon, a co za tym idzie - dobiegnie końca nasza półroczna przygoda z tym anime. Jednakże bez obaw! Jest to jedynie koniec pierwszej części tej wspaniałej serii - w sumie powstaną najprawdopodobniej trzy 25-odcinkowe sezony (zaplanowanych zostało 15 tomów powieści, co daje materiał na 75 odcinków), tak więc dopiero jedna trzecia historii Elder Tale za nami. Niestety na kolejne serie przyjdzie nam trochę poczekać - może rok, może dwa, tego na razie nie wiadomo. Oczywiście gdy tylko pojawią się jakieś informacje na temat wznowienia anime, znajdziecie je w newsach. Na stronę warto zaglądać także z innego powodu - możliwe, że do wydań BD zostaną dołączone jakieś odcinki specjalne, które oczywiście przetłumaczymy i udostępnimy w odpowiednich działach.

By umilić sobie i Wam wszystkim oczekiwanie na dalszy ciąg przygód Nikczemnego Okularnika, będę dla Was tłumaczył inne serie powiązane ze światem gier. Na początek zapraszam do oglądania anime "No game, no life", które rozpocznie się już 9 kwietnia. Następnie, w lipcu, premierę będzie miała długo oczekiwana przez fanów MMO druga seria Sword Art Online. Polecam także anime Fairy Tail, które zostanie wznowione 5 kwietnia tego roku. O kolejnych tytułach będę Was informował na bieżąco.

Dodano: 17.03.2014

[anime] Log Horizon 25 "Festiwal Wagi" [zakończenie pierwszej serii].

Mimo że koniec wydawał się już bliski, tak naprawdę wszystko dopiero miało się rozpocząć. Przed Shiroe pojawiło się prawdziwe niebezpieczeństwo. Królowa o oczach czarnych niczym węgiel, biały kwiat kwitnący w ciemnościach. Nikczemny Okularnik nie zdawał sobie jeszcze wtedy sprawy, że ich spotkanie zmieni historię i uniesie kurtynę, za którą skrywa się nowa opowieść. Czy główny bohater poradzi sobie z niezwykle przebiegłym Marvesem? Jak zakończy się atak na Akibę? Kim jest tajemnicza kobieta z zapowiedzi? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty piąty odcinek Log Horizon zatytułowany "Festiwal Wagi". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 16.03.2014

[anime] Log Horizon 24 "Chaos".

Akiba została zaatakowana. Shiroe wyczuł przeciwnika i natychmiast zaczął działać. Jednak jego przypuszczenia były błędne, a obliczenia nieprawidłowe. Okrągły Stół musiał zmierzyć się z ogromnym niebezpieczeństwem. W momencie największego zagrożenia Nikczemny Okularnik przypuścił kontratak... Kto zaatakował Akihabarę? Jakie były motywy wroga? Czyżby w końcu pojawił się godny przeciwnik dla Shiroe? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty czwarty odcinek Log Horizon zatytułowany "Chaos". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 11.03.2014

[anime] Log Horizon 23 "Uczeń czarodzieja".

Po prostu go podziwiała. Chciała być taka jak on, podążać za nim i ukradkiem obserwować go z oddali. To wszystko. Jednakże zanim się obejrzała, te uczucia przerodziły się w miłość. Kim okaże się być tytułowy uczeń czarodzieja? Czy Minori zdecyduje się wyznać swoje uczucia Shiroe? Co wydarzy się podczas Festiwalu Wagi? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty trzeci odcinek Log Horizon zatytułowany "Uczeń czarodzieja". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 07.03.2014

[anime] Log Horizon 22 "Jaskółka i szpak".

Po powrocie przedstawicieli Okrągłego Stołu ze zjazdu panów feudalnych Ligi Wolnych Miast w Akibie ponownie zapanowała sielanka. Jednakże, jak się wkrótce miało okazać, nie dla wszystkich. Spokój Shiroe zmąciły zalotnie ćwierkające jaskółki i szpaki, które opuściły swoje gniazda, by udać się na gody. Czy genialny strateg Shiroe ujdzie cało z bitwy tak krwawej i zażartej, że bardowie będą o niej śpiewać przez kolejnych 300 lat? Czy wyjaśni się sprawa użycia magii globalnej w Minami? Jak potoczą się przygotowania do Festiwalu Wagi? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty drugi odcinek Log Horizon zatytułowany "Jaskółka i szpak". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 27.02.2014

[anime] Log Horizon 21 "Walc dla dwojga".

Bitwa dobiegła końca - korpus ekspedycyjny z Akiby odparł najazd połączonych sił goblinich klanów i wyeliminował dowodzącego armią generała. Przebywający w Seventh Fall Król Goblinów bez wsparcia swoich sił nie stanowił na razie żadnego zagrożenia. Liga Wolnych Miast oraz Okrągły Stół wykonały duży krok naprzód. By uczcić zwycięstwo, zorganizowano bal. Mimo dającej się wszędzie wyczuć atmosfery święta, Akatsuki z jakiegoś powodu cały dzień miała nietęgą minę. Do Akiby miała wkrótce zawitać jesień... Jak zakończy się przygoda poszukiwaczy przygód w Eastalu? Czy potajemny trening tańca Akatsuki do czegoś się przyda i dane jej będzie zrobić kolejny krok w stronę Shiroe? Co zastaną mieszkańcy Akiby po powrocie do swojego miasta? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty pierwszy odcinek Log Horizon zatytułowany "Walc dla dwojga". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 18.02.2014

[anime] Log Horizon 20 "Kontrakt".

Gdy Rundel Haus Code został śmiertelnie ranny podczas próby ratowania przyjaciela, okazało się, że należy do Ludzi Tej Ziemi - bohaterów niezależnych zamieszkujących Elder Tale, których, według reguł rządzących tym światem, nie można przywrócić do życia. Zrozpaczona Minori zwróciła się po pomoc do Shiroe, który - by spełnić życzenie przyjaciółki - postanowił rzucić wyzwanie prawom natury. Czy Nikczemnemu Okularnikowi uda się uratować RHC'a? Jak zakończy się wojna z goblinami? Czy Okrągły Stół dojdzie do satysfakcjonującego porozumienia z Ligą Wolnych Miast? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dwudziesty odcinek Log Horizon zatytułowany "Kontrakt". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 11.02.2014

[anime] Log Horizon 19 "Ponownie w pogoni".

Zmobilizowane przez księżniczkę Lenessię oddziały poszukiwaczy przygód z Akiby wyruszyły w stronę Ligi Wolnych Miast, by przerwać inwazję goblinów i uratować miasta LTZ'ów. Tymczasem młodzi uczestnicy obozu treningowego kontynuowali obronę Choushi. Czy korpus ekspedycyjny z Akiby zdoła pokonać przeważające siły goblinów? Na jaką taktykę zdecyduje się Nikczemny Okularnik? Kim jest i jaką rolę w wojnie odegra Rundel Haus Code? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - dziewiętnasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Ponownie w pogoni". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 05.02.2014

[anime] Log Horizon 18 "Korpus ekspedycyjny".

Gdy podczas obrad na zjeździe przedstawicieli Ligi Wolnych Miast szlachta nie mogła dojść do porozumienia z reprezentantami Okrągłego Stołu, księżniczka postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce - wyruszyć do Akiby i osoboście przekonać jej mieszkańców do pomocy w odparciu najazdu goblinów. Znalazła się w miejscu pełnym nieznanych jej wcześniej ludzi, zjawisk i dźwięków. Przekonała się na własnej skórze, jak jest mała w porównaniu do ogromu świata. Wykrzyczała swoje postanowienia i nadzieje. Jak mieszkańcy Akiby zareagują na prośbę przedstawicielki LTZ'ów? Czy Lenessi uda się zebrać wystarczająco duże wojsko? Jak zakończy się najazd dzikich bestii wynikający z zignorowania eventu "Powrót Króla Goblinów"? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - osiemnasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Korpus ekspedycyjny". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 30.01.2014

[anime] Log Horizon 17 "Leniwa, tchórzliwa księżniczka".

Minori i jej komapani stanęli do walki z przeważającymi siłami goblinów. Jedynym powodem, dla którego to zrobili, była chęć pomocy innym. Był to przejaw wolności poszukiwaczy przygód - wolności, która wymagała ogromnej determinacji. Takiego zawzięcia potrzebowała również księżniczka Lenessia, by wyrwać się z otaczającej ją skorupy lenistwa i tchórzostwa, i podjąć decyzję, która miała pozwolić jej wznieść się ku niebu. Czy drużyna niedoświadczonych graczy, którzy ledwo co przeszli szkolenie w dungeonie, poradzi sobie z realnym zagrożeniem? Jak na bohaterów wpłynie wiadomość, że śmierć w tym świecie pociąga za sobą poważne konsekwencje? Co postanowi ksieżniczka Lenessia? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - siedemnasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Leniwa, tchórzliwa księżniczka". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 21.01.2014

[anime] Log Horizon 16 "Powrót Króla Goblinów".

Półludzie wykonali niespodziewany atak. Nadeszły ogromne armie goblinów i sahuaginów. Mimo tego szlachta LTZ'ów i członkowie Okrągłego Stołu nie potrafili odsunąć na bok dzielących ich różnic i wspólnie stawić czoła przeciwnikowi. Tohya, Minori i inni młodzi gracze postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Co kryje się za nagłym atakiem półludzi na poszukiwaczy przygód? Czy młodym graczom uda się przenieść doświadczenie zdobyte w dungeonie i skutecznie stawić czoła najeźdźcy? Kim okaże się być Rundel Haus Code? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - szesnasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Powrót Króla Goblinów". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 13.01.2014

[anime] Log Horizon 15 "Atak".

Prawdziwej odpowiedzi nie znajdziesz ani w podręcznikach, ani w internecie, ani nawet w notatniku z podpowiedziami, który tak często czytasz. Nie zdradzi ci jej również twój mistrz. Prawdziwa odpowiedź to coś, co musisz odnaleźć na własną rękę. Do jej poznania nie ma drogi na skróty. Jednak jeśli uda ci się do niej dotrzeć, zwykłe niegdyś party, do którego należysz, stanie się grupą prawdziwych przyjaciół... Czy Minori się przełamie i wykorzysta podpowiedzi Nikczemnego Okularnika w walce? Jak zakończy się przygoda młodych graczy w Lesie Lagranda? Czy przedstawiciele Okrągłego Stołu zdobędą jeszcze jakieś kluczowe informacji od LTZ'ów? Odpowiedzi na te pytania poznamy, oglądając najnowszy - piętnasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Atak". Zapraszam już w tę sobotę na godzinę 9:30 - wtedy też na stronie pojawi się galeria na żywo (zdjęcia są dodawane w czasie trwania odcinka w japońskiej telewizji). Następnie - w ciągu dnia - odcinek zostanie przetłumaczony i jego polska wersja pojawi się na stronie wieczorem.

Dodano: 06.01.2014

[anime] Log Horizon 14 "World Fraction".

"Tamtego dnia wszystko się zmieniło. Tamtego dnia nagle pojawiliśmy się w tym miejscu. Tamtego dnia dziesiątki tysięcy ludzi spotkała wielka katastrofa. Jakie tajemnice zdradzi Nikczemnemu Okularnikowi i Akatsuki Mag Wiecznych Oczu - Regan? Czym była Apokalipsa? Czy grupie Minori i Tohyi uda się przejść Las Lagranda?". Zapraszam już w tę sobotę na czternasty odcinek Log Horizon zatytułowany "World Fraction". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 28.12.2013

[anime] Log Horizon 13 "Tarcza i wolność".

"Podczas gdy drużyna Minori i Tohyi przeżywała trudne chwile w Lesie Lagranda, Crusty, który wraz z innymi przedstawicielami Akiby przebywał na konferencji w Lidze Wolnych Miast, za cel obrał sobie Zimową Różę Eastalu - Lenessię El Arte Cowen. Czy niedoświadczonym graczom przebywającym na obozie uda się ukończyć swój pierwszy loch w życiu? Jak zakończy się rozmowa Crusty'ego z księżniczką? Czy delegacji Okrągłego Stołu uda się zdobyć zaufanie panów feudalnych, władców miast Eastalu?". Zapraszam już w tę sobotę na trzynasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Tarcza i wolność". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 23.12.2013

[anime] Log Horizon 12 "Las Lagranda".

"Gdy Shiroe i pozostali przedstawiciele Rady Okrągłego Stołu udzielali się towarzysko na wytwornym bankiecie poprzedzającym zjazd władców miast wchodzących w skład Eastalu, nowi gracze biorący udział w obozie treningowym stanęli przed nie lada wyzwaniem - musieli stawić czoła brutalnej rzeczywistości podczas przechodzenia jednego z dungeonów - Lasu Lagranda. Tymczasem daleko w górach dwójka LTZ'ów zauważyła tajemniczy cień spowijający coraz większy obszar Elder Tale. Co ich tak przeraziło? Czy liderowi Okrągłego Stołu uda się wynegocjować korzystne warunki z przedstawicielami Ligi Wolnych Miast? Jak Minori, Tohya i pozostali niedoświadczeni gracze poradzą sobie z ich pierwszym dungiem w życiu?". Zapraszam już w tę sobotę na dwunasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Las Lagranda". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Jako że pojawiło się sporo pytań na temat długości i ilości serii anime Log Horizon, zamieszczam wyjaśnienie Oozory:
"Już robię wyliczenie - Mamare Touno planuje 15 tomów nowelki, aktualnie, po 10 odcinkach akcja przeszła do trzeciego tomu. Tak więc:
- mamy pięć odcinków na tom;
- 15 tomów * 5 = 75 odcinków;
Wynik: anime Log Horizon prawdopodobnie będzie posiadać trzy 25-odcinkowe serie. Inna sprawa, że serie te nie będą nadawane od razu po sobie - trzeba będzie trochę poczekać".

Dodano: 16.12.2013

[anime] Log Horizon 11 "Zaproszenie z Eastalu".

"Po założeniu Rady Okrągłego Stołu oraz wprowadzeniu nowych reguł do Akiby zawitał spokój. Minori i Tohya od chwili, w której dołączyli do gildii Shiroe, Log Horizon, rozpoczęli codzienne treningi. By umożliwić im i pozostałym nowym graczom szybszy rozwój, Nikczemny Okularnik postanowił zorganizować obóz treningowy. Tymczasem Okrągły Stól otrzymał list, którego nadawcą okazała się być ludność autochtoniczna Elder Tale. Co takiego znalazło się w liście? Która bohaterka będzie miała najładniejszy kostium kąpielowy? Czy głównemu bohaterowi uda się zorganizować obóz trengowy?". Zapraszam już w tę sobotę na jedenasty odcinek Log Horizon zatytułowany "Zaproszenie z Eastalu". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Na stronę został dodany nowy artykuł, w którym będzie można znaleźć pytania zadawane autorowi Log Horizon, Mamare Touno. Zapraszam tutaj: "Pytania do autora Log Horizon".

Dodano: 09.12.2013

[anime] Log Horizon 10 "Złap mocno i nie puszczaj".

"Po zebraniu wymaganej kwoty i wysłaniu zaproszeń na obrady okrągłego stołu Shiroe wykonał kolejny ruch, który umożliwił mu zaszachowanie całej Akiby i zdobycie niezbędnej w negocjacjach z mistrzami gildii karty przetargowej - wykupił strefę budynku gildyjnego. Dzięki temu nie tylko udało mu się nakłonić największe gildie do stworzenia Rady Okrągłego Stołu, ale również umożliwił ucieczkę wykorzystywanym w Hamelinie niskopoziomowym graczom. Czy Nikczemnemu Okularnikowi uda się przywrócić harmonię w Akibie? Którą gildię wybiorą Minori i Tohya? Czy Shiroe odnajdzie miejsce, które mógłby nazwać domem?". Zapraszam już w tę sobotę na dziesiąty odcinek Log Horizon zatytułowany "Złap mocno i nie puszczaj". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 02.12.2013

[anime] Log Horizon 09 "Obrady okrągłego stołu".

"Po tym, jak drugi etap planu byłego stratega Debauchery Tea Party zakończył się sukcesem i Marielle oraz Henrietta zapewniły niezbędne do uratowania miasta fundusze, nadszedł czas, by to Shiroe ruszył do bitwy mającej odmienić losy jego ukochanej Akihabary. Podczas gdy w budynku gildii w najlepsze trwały obrady okrągłego stołu, Minori i Tohya, początkujący gracze więzieni przez gildię Hamelin, również byli bliscy rozpoczęcia swojej walki mającej otworzyć im drzwi do nadziei. Dlaczego Nikczemny Okularnik zwołał zebranie mistrzów dwunastu największych gildii? W jaki sposób chce odmienić losy miasta? Co planują Minori i Tohya?". Zapraszam już w tę sobotę na dziewiąty odcinek Log Horizon zatytułowany "Obrady okrągłego stołu". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 27.11.2013

[anime] Log Horizon 08 "Nikczemny Okularnik".

"Po zakończonym sukcesem Półksiężycowym Burgerze przyszedł czas na drugi etap planu Nikczemnego Okularnika. Mistrzowie największych gildii rzemieślniczych - Michitaka z Agencji Morskiej, Karashin z Ulicy Handlowej 8, a także Roderic z Gildii Kupieckiej Roderica zebrali się w jednym miejscu i rozpoczęli negocjacje ze słonecznikiem i lilią Sojuszu Półksiężyca - Marielle oraz Henriettą. Partnerzy handlowi dwójki uroczych członkiń zaprzyjaźnionej z Log Horizon gildii nie zdawali sobie jeszcze sprawy, że tak naprawdę pertraktują z tajemniczym cieniem pociągającym za sznurki z ukrycia. Jakie są cele drugiego etapu planu Shiroe? Czy uda mu się zebrać niezbędną kwotę i uwolnić Minori i Tohyę z gildii Hamelin?". Zapraszam już w tę sobotę na ósmy odcinek Log Horizon zatytułowany "Nikczemny Okularnik". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 18.11.2013

[anime] Log Horizon 07 "Półksiężyc".

"Przyciągający zapach pieczonej dziczyzny. Świeża, chrupiąca sałata, plasterek kwaśnego pomidora i kawałek soczystego mięsa otulone słodką, rumianą bułką. Całość lekko muśnięta musztardą. Nie czekaj! Półksiężycowy Burger do nabycia już dziś przy hali gildyjnej za jedyne 50 golda! Po co Shiroe potrzebuje pięciu milionów złota? W jaki sposób chce się pozbyć z miasta gildii Hamelin? Czy uda mu się oczyścić Akibę z nieprzyjemnej atmosfery?". Zapraszam już w tę sobotę na siódmy odcinek Log Horizon zatytułowany "Półksiężyc". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 15.11.2013

[artykuły] Opisy klas, profesji oraz ras.

Tak jak obiecałem - przygotowałem trzy artykuły opisujące klasy, rasy i profesje występujące w grze Elder Tale z Log Horizona. Nie są one jeszcze kompletne, będą uzupełniane wraz z nadawaniem kolejnych odcinków i poznawaniem kolejnych bohaterów. Zapraszam do lektury:
- klasy postaci w grze Elder Tale;
- rasy;
- profesje.

Dodałem też kilka fanartów na forum obrazkowym, więcej tutaj.

Dodano: 09.11.2013

[anime] Log Horizon 06 "Postanowienie".

"Po początkowo napiętej sytuacji w Akibie znów zapanował spokój. Jednakże było to tylko złudzenie sielanki - sytuacja, w której silni wykorzystywali słabych. Na własnej skórze doświadczyli tego Tohya i Minori - dwójka dzieci i jednocześnie znajomych Shiroe, którym były strateg Debauchery Tea Party pomagał przed wprowadzeniem dodatku. Jak zareaguje główny bohater? Czy podejmie próbę skierowania tej nowo powstałej rzeczywistości na dobre tory? A może, podobnie jak inni gracze, postanowi udawać, że nic złego się nie dzieje?". Zapraszam już w tę sobotę na najnowszy odcinek Log Horizon 06 "Postanowienie". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 06.11.2013

[anime] Log Horizon 05 "Powrót do Akiby".

"Gdy podczas podróży do Akiby Shiroe i jego przyjaciele cieszyli się chwilą spokoju, Nyanta ujawnił szokującą prawdę. Sekret tego świata, który zaprzeczył wszystkiemu, co do tej pory o nim wiedzieli. Jaką tajemnicę zdradzi koci awanturnik? Czy drużynie Shiroe'a uda się bezpiecznie wrócić do Akiby? Jak zakończy się misja ratowania członkini Sojuszu Półksiężyca?". Zapraszam już w tę sobotę na najnowszy odcinek Log Horizon 05 "Powrót do Akiby". Najpierw, bo już o godzinie 09:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 28.10.2013

[anime] Log Horizon 04 "Ucieczka".

"Po długiej i wyczerpującej podróży Shiroe i jego drużyna w końcu dotarli do Susukino w Imperium Ezzo. Od kiedy kontrolę nad miastem przejęła gildia Brigandia, rozpoczęły się tutaj rządy twardej ręki i nękanie mieszkańców. By uratować Serarę, trójka głównych bohaterów będzie musiała sprostać najtrudniejszemu do tej pory wyzwaniu. Jaką strategię wybierze Shiroe? Co Akatsuki zobaczy podczas walki? Czy uda się uwolnić członkinię Gildii Półksiężyca i uciec z Susukino? A może mimo wszystko nasi bohaterowie zdecydują się uwolnić miasto spod okrutnych rządów Demikasa i jego ludzi?". Zapraszam już w tę sobotę na najnowszy odcinek Log Horizon 04 "Ucieczka". Najpierw, bo już o godzinie 10:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Jeszcze dodatkowo mała ciekawostka odnośnie nazwy miasta Susukino - otóż w prawdziwym świecie jest to dzielnica czerwonych latarnii położona w Sapporo na wyspie Hokkaido w Japonii.

Dodano: 21.10.2013

[anime] Log Horizon 03 "Otchłań Palm".

"Po tym, jak Marielle powierzyła Shiroe misję uratowania członkini Gildii Półksiężyca - małej dziewczynki Serary, ten wyruszył wraz ze swoimi towarzyszami z party, Naotsugu i Akatsuki, w kierunku miasta Susukino. Początkowo spokojna podróż wkrótce miała przerodzić się w koszmar. Na ich drodze stanął bowiem podziemny labirynt, Otchłań Palm, a w nim czekające na nich upiorne bestie". Zapraszam już w tę sobotę na najnowszy odcinek Log Horizon 03 "Otchłan Palm". Najpierw, bo już o godzinie 10:30, pojawi się galeria na żywo. Następnie odcinek zostanie przez nas przetłumaczony i najpóźniej w sobotę wieczorem jego polska wersja znajdzie się na stronie.

Dodano: 17.10.2013

[anime] Log Horizon.

Log Horizon to seria anime oparta na powieści autorstwa Mamare Touno. Historia rozpoczyna się, gdy trzydzieści tysięcy graczy zostaje uwięzionych w świecie gry fantasy Elder Tales. Rzeczywistość, która była niegdyś krainą magii i miecza, staje się teraz realnym światem. Główny bohater wraz ze swoim starym przyjacielem, Naotsugu, oraz uroczą zabójczynią - Akatsuki, starają się za wszelką cenę przetrwać w tym niebezpiecznym miejscu. Seria będzie ukazywała się w każdą sobotę i w jej skład wejdzie 25 odcinków. Premiera już 5 października, zapraszam!

Dodano: 24.09.2013
↑do góry
↑do góry
Szybki dostęp: pierwsza seria, druga seria, openingi, endingi.
Podobne anime (isekai): Accel World, Arifureta, Danmachi, Full Dive, Genjitsu Shugi Yuusha, Goblin Slayer, Hachinan, Infinite Dendrogram, Kenja no Mago, Kimisen, Log Horizon, Made in Abyss, Mushoku Tensei, No game no life, Overlord, Re:Zero kara Hajimeru Isekai, Sentouin, Hakenshimasu!, Shinchou Yuusha, Sword Art Online, Tate no Yuusha no Nariagari, Tensei Shitara Slime Datta Ken.
Strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony, zgadzasz się na ich udostępnianie. Można je również zablokować w ustawieniach przeglądarki. Więcej w polityce prywatności.
Twoja Mała Japonia to grupa promująca kulturę japońską w Polsce. Naszym celem jest poszerzanie dostępności japońskich anime w ojczystym języku. Podejmujemy się tłumaczenia tylko i wyłącznie serii, które z różnych powodów nie zostały wydane oficjalnie, więc nie jesteśmy konkurencją dla oficjalnych wydawców, a ich uzupełnieniem. Dlatego również serie wydane oficjalnie po polsku są ze strony systematycznie usuwane, jak chociażby Przygody Sindbada. Na stronie pojawiają się tylko i wyłącznie polskie, fanowskie wersje językowe (napisy), by nie działać na szkodę międzynarodowym wydawcom, nie publikujemy wersji angielskich ani bez napisów (rawów). Jeśli mimo tego na stronie został naruszony czyjś dobry interes, prosimy o kontakt oficjalnego przedstawiciela na e-mail administratora strony.